“Romantika” sarja avakontsert “Keelatud armastus” toimub koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkestriga. Ettekandele tuleb valik armastuslugudest inspireeritud helitöid César Francki, Mieczysław Karłowiczi ning Maurice Raveli sulest. Noore silmapaistva rootsi viiuldaja Daniel Lozakovichi esituses kõlab Tšaikovski viiulikontsert, juhatab ERSO peadirigent Olari Elts.

Saabuval sügisel tähistab oma 60. sünnipäeva ERSO endine peadirigent Arvo Volmer. Sel puhul toob maestro koos ERSOga lavale Tubina viimase, lõpetamata jäänud 11. sümfoonia ning Brahmsi teise sümfoonia. Bartóki teise viiulikontserdi solistina astub lavale väljapaistev viiuldaja Isabelle Faust, kes on oma lennuka karjääri jooksul esinenud maailma mainekaimate orkestritega ning pälvinud oma salvestiste eest ridamisi kõrgeid auhindu.

Viiulimuusika radadel kulgeb ka sarja kolmas kontsert, kus soleerib ERSO kontsertmeister Triin Ruubel. Tema ettekandes kõlab läti helilooja Pēteris Vasksi viiulikontsert pealkirjaga “Distant Light”. Kontserti juhatab dirigent Kristiina Poska, kes möödunud hooajal avas “Romantika” sarja koos Läti Rahvusliku Sümfooniaorkestriga, tänavu toob aga ERSOga lisaks Vasksi teosele lavale veel Ülo Kriguli ning Antonín Dvořáki loomingu.

Sarja viimane kontsert on ühtlasi ERSO hooaja lõppkontsert, kus tulevad ettekandele mais Suurbritannia kontserdireisil kavas olevad teosed. Pianist Freddy Kempfi esituses kõlab Rahmaninovi kolmas klaverikontsert, samuti kuuleme Pärdi ja Dvořáki loomingut peadirigent Olari Eltsi juhatusel.

OSTA SARJAPILET

Kontserdisarja “Romantika” toetab REVAL CAFÉ

KEELATUD ARMASTUS
  • 30.09.22 kell 19:00 - Estonia kontserdisaal
César Franck, Pjotr Tšaikovski, Mieczysław Karłowicz, Maurice Ravel
DANIEL LOZAKOVICH viiul, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Sümfooniaorkester, Dirigent OLARI ELTS
VOLMER JA FAUST
  • 14.10.22 kell 19:00 - Estonia kontserdisaal
Eduard Tubin, Béla Bartók, Johannes Brahms
ISABELLE FAUST viiul, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, dirigent ARVO VOLMER
DISTANT LIGHT
  • 14.04.23 kell 19:00 - Estonia kontserdisaal
Ülo Krigul, Pēteris Vasks, Antonín Dvořák
TRIIN RUUBEL viiul, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Dirigent KRISTIINA POSKA
HOOAJA LÕPPKONTSERT
  • 10.05.23 kell 19:00 - Estonia kontserdisaal
Arvo Pärt, Sergei Rahmaninov, Antonín Dvořák
BARRY DOUGLAS klaver, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, dirigent OLARI ELTS