ERSO uus kontserdisari “Puhas kuld” toob publikuni klassikalise muusika absoluutse kullafondi. Kõlavad kõige tuntumad ning armastatumad teosed Viini klassikutelt ning teistelt suurmeistritelt. Igale kontserdile selles sarjas eelneb temaatiline vestlusring koos eelkontserdiga, kuhu pääseb õhtuse sümfooniakontserdi piletiga.

Jõululaupäeva eelõhtul viivad ERSO ning dirigent Olari Elts publiku pühade lainele. Orkestri jõulukontserdil tulevad ettekandele isa ja poja, Leopold ning Wolfgang Amadeus Mozarti teosed. Viimase teise viiulikontserdi esitab äsja maineka Nielseni konkursi võitnud noor viiuldaja Hans Christian Aavik.

Sarja teisel kontserdil astub ERSO ette dirigent Jun Märkl, kes on viimastel aastatel ERSOga korduvalt koostööd teinud. Kõlab valik hästituntud ja paljuesitatud orkestriteoseid: Johann Strauss noorema valss “Ilusal sinisel Doonaul”, Brahmsi kolmas sümfoonia ning Mozarti 23. klaverikontsert pianist Sten Heinoja soleerimisel.

Märtsis on üle mitme aasta võimalik taas kuulata ERSO barokkmuusikale pühendatud kontserti. Ettekandele tuleb valik Bachide perekonna loomingut ning Joseph Haydni ja Henri-Joseph Rigeli varased teosed. Kontserti juhatab Rinaldo Alessandrini, kes on hinnatud barokkmuusika interpreet ja dirigent ning asjatundja Itaalia ooperi alal.

Nädal hiljem astuvad ERSO ette dirigent Matthew Halls ning tšellist Pieter Wispelwey, kes on kumbki tuntud oma repertuaari mitmekülgsuse ning eri ajastute muusika asjatundliku esitamise poolest. Kavas on Haydni tšellokontsert ning avamäng “Üksik saar”, samuti Anton Bruckneri esimene sümfoonia.

OSTA SARJAPILET

ERSO JÕULUKONTSERT. Elts ja Mozart
  • 22.12.22 kell 19:00 - Põlva Kultuurikeskus
  • 23.12.22 kell 18:00 - Estonia kontserdisaal (eelkontsert)
  • 23.12.22 kell 19:00 - Estonia kontserdisaal
Wolfgang Amadeus Mozart, Leopold Mozart
HANS CHRISTIAN AAVIK viiul, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, dirigent OLARI ELTS
MÄRKL JA BRAHMS
  • 10.02.23 kell 18:00 - Estonia kontserdisaal
  • 10.02.23 kell 19:00 - Estonia kontserdisaal
Johann Strauss jr, Wolfgang Amadeus Mozart, Johannes Brahms
STEN HEINOJA klaver, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Dirigent JUN MÄRKL
ALESSANDRINI JA BACHID
  • 17.03.23 kell 18:00 - Estonia kontserdisaal
  • 17.03.23 kell 19:00 - Estonia kontserdisaal
Johann Sebastian Bach, Carl Philipp Emanuel Bach, Johann Christian Bach, Wilhelm Friedemann Bach, Joseph Haydn, Henri-Joseph Rigel
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Dirigent RINALDO ALESSANDRINI
HALLS JA BRUCKNER
  • 24.03.23 kell 18:00 - Estonia kontserdisaal
  • 24.03.23 kell 19:00 - Estonia kontserdisaal
Joseph Haydn, Anton Bruckner
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, MAXIMILIAN HORNUNG tšello, dirigent MATTHEW HALLS