Kontserdisarja „Kammermuusika“ kontserdid toimuvad neljal laupäeval Tallinna Muusika- ja Balletikooli suures saalis. Reedel orkestri ees soleerinud maailmaklassi interpreedid esinevad seal kammeransamblites koos ERSO muusikutega.

Sarja esimene kontsert toimub oktoobris koos pianist Alexander Melnikoviga. Sageli ebatavaliste muusikaliste ja programmiliste otsuste poolest tuntud Melnikovi iseloomustab huvi ajalooliselt informeeritud esinemispraktika vastu. Ta on ka aktiivne kammermuusik, kelle pikaajaline lavapartner on viiuldaja Isabelle Faust, kes sel hooajal samuti ERSO ees soleerib. Lisaks musitseerib ta regulaarselt koos tšellist Jean-Guihen Queyrasi ja vioolamängija Antoine Tamestit’ga.

Veebruaris astub ERSO ansamblitega lavale klarnetist Sérgio Pires. Ta on prestiižse Londoni Sümfooniaorkestri klarnetirühma kontsertmeister, aga ka aktiivne solist ja kammermuusik. Tema ansamblipartneriteks on teiste seas olnud oboemängija Heinz Holliger ja flötist Emmanuel Pahud, keda võib nimetada meie aja puhkpillimuusika absoluutseteks tippudeks.

Märtsis on MUBA laval pianist William Youn, keda kriitikud on nimetanud poeediks klaveril, kelle briljantne puudutus võimaldab tal avastada muusika hingelisi sügavusi. Eriti kõrgelt on hinnatud tema Schuberti salvestised, ent ta on muu hulgas salvestanud ka näiteks kõik Mozarti klaverisonaadid. Youn musitseerib regulaarselt ka kammeransamblis koos vioolamängija Nils Mönkemeyeri ja klarnetist Sabine Meyeriga.

Sarja lõpetab Ukraina päritolu pianist Alexander Gavrylyuk on kõrgelt hinnatud virtuoos, kes hooajal 2023/24 on Londoni kõrgelt hinnatud kammermuusika kontserdisaali Wigmore Halli resideeriv artist. Tema mäng on ühtaegu  poeetiline ja elektrifitseeriv. Koos oma ansamblipartneri, viiuldaja Janine Janseniga antakse regulaarselt kontserte üle Euroopa.

OSTA SARJAPILET

Kontserdisari „KAMMERMUUSIKA“
  • 12.10.24 kell 18:00 - MUBA suur saal
  • 08.02.25 kell 18:00 - MUBA suur saal
  • 09.03.25 kell 18:00 - MUBA suur saal
  • 05.04.25 kell 18:00 - MUBA suur saal