Madis Metsamart

Abikontsertmeister, tööleping ajutiselt peatatud

MADIS METSAMART timpanid, löökpillid
ERSOs 19901991 ja alates 2005,
löökpillirühma kontsertmeister 2005–2022, abikontsertmeister alates 2022

Madis Metsamart on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli (1989) Rein Roosi ja Eesti Muusikaakadeemia (1994) Kalju Terasmaa juhendamisel ning täiendanud ennast ka Andrus Vahu, Lassi Erkkilä, Mark Pekarski, Brian Melvini ja Thomas Jimeno Diazi juhendamisel.

Aastail 1991–2005 töötas Madis Metsamart Rahvusooper Estonia sümfooniaorkestris. Lisaks ERSOle esineb ta Tallinna Kammerorkesteri, Eesti Festivaliorkestri, Põhjamaade Sümfooniaorkesteri, Helsingi Barokkorkestri ja paljude teiste orkestrite koosseisus. Kammeransamblitest on tema tuntumate partnerite hulgas olnud NYYD Ensemble, löökpilliansambel PaukenfEst, YXUS Ensemble, keelpillikvartett Prezioso ja mitmed teised.

Madis Metsamart on olnud oodatud artist paljude Eesti heliloojate teoste esmaettekannetel (Arvo Pärt, Tõnu Kõrvits, Eino Tamberg, Toivo Tulev, Tauno Aints, René Eespere, Mirjam Tally, Peeter Vähi, Galina Grigorjeva, Pärt Uusberg jpt) ning salvestustel (Veljo Tormis, Lepo Sumera, Raimo Kangro, Erkki-Sven Tüür jt).

Ta on osalenud mitmetes teatrilavastustes (nt Shakespeare’i “Othello” – Rakvere Teater, 1994; Williamsi “Ma ei tea, mis saab homme” – Draamateater, 1996; “Alustame algusest” – MTÜ R.A.A.A.M, 2014) ja filmide helindamisel (näiteks “Nimed marmortahvlil” – Taska Productions, 2002; “Somnambuul” – F-Seitse OÜ, 2003 jt).

Madis Metsamart on esinenud ja plaadistanud ka duoga Villu Veski – Tiit Kalluste, Tõnis Mägi ansambliga, Robert Jürjendaliga ja paljude teiste tuntud muusikutega.

2018. aastal pälvis ta Eesti Kultuurkapitali aastapreemia mitmekülgse ja kõrgetasemelise esinemise eest nii solisti, ansamblipartneri kui orkestrandina.