SÜMFOONILINE LÕUNA V. Meremuusika

03.02.22 kell 13:00 - Estonia kontserdisaal
Ester Mägi, Maurice Ravel, Claude Debussy
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Dirigent JUN MÄRKL

kava

Kontserdisarja “Sümfoonilised lõunad” esitleb BioBlock

Ester Mägi
Sümfooniline pilt “Meri”

Maurice Ravel
“Paat ookeanil” (“Une barque sur l’ocean”) tsüklist “Peegeldused” (“Miroirs”)

Claude Debussy
Kolm sümfoonilist eskiisi “Meri” (“La mer”)


Kontsert “Meremuusika” on osa ulatuslikust Läänemere-äärsete riikide sümfooniaorkestreid ühendavast projektist “Sea of Music”, mille algatajateks olid Helsingi Linnaorkester ja Stockholmi Kuninglik Filharmooniaorkester, osalejate hulgas on lisaks ERSO-le ka Läti Rahvuslik Sümfooniaorkester, Hamburgi NDR Elbphilharmonie-orkester, Poolast Szczecini filharmoonikud ja Taanist Kopenhaageni filharmoonikud. Kõik need orkestrid tahavad kaasa rääkida aina enam muret tekitavatel keskkonnateemadel ning selle hooaja keskmesse on tõstetud Läänemeri.

Imelise mereteemalise kava on kokku pannud dirigent Jun Märkl, kes 2021. aastast on Malaisia filharmooniaorkestri muusikajuht, lisaks Taiwani rahvusliku sümfooniaorkestri kunstiline nõustaja ning Haagi Residentie-orkestri peakülalisdirigent. Märkl on olnud Lyoni Rahvusorkestri, Leipzigi MDR sümfooniaorkestri ja Baski Rahvusorkestri peadirigent ning juhatab orkestreid paljudel maailma muusikafestivalidel. Külalisdirigendina on ta juhatanud nii Londoni Kuninglikus Ooperiteatris, New Yorgi Metropolitan Operas kui paljudes teistes maailma mainekates teatrites. Enim tähelepanu on ta pälvinud just oma saksa ja prantsuse muusika interpretatsioonidega. Märkli enam kui 50 salvestatud heliplaadi seast tõi üheksast CDst koosnev komplekt Debussy orkestrimuusikaga talle 2012. aastal Prantsusmaa kultuuriministeeriumilt maineka Prantsuse kunstide ja kirjanduse ordeni.


Vaimu ergutav lõunapaus sümfoonilise muusikaga annab hea enesetunde ja tugeva annuse inspiratsiooni tööpäeva jätkamiseks.  Neljapäevased lõunakontserdid toovad kuulajate ette parima valiku reedeõhtusest kavast.
Kontserdi kestus ca 1 tund.
Kontserdi korraldaja ERSO.