MEREMUUSIKA

04.02.22 kell 18:00 - Estonia kontserdisaal
04.02.22 kell 19:00 - Estonia kontserdisaal
Felix Mendelssohn-Bartholdy, Ester Mägi, Toshio Hosokawa, Maurice Ravel, Claude Debussy
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Dirigent JUN MÄRKL

kava

Kontserdisarja “Maa laul” II kontsert

Felix Mendelssohn-Bartholdy
“Merevaikus ja õnnelik sõit” (“Meeresstille und glückliche Fahrt”)    ~13’

Ester Mägi
Sümfooniline pilt “Meri”     ~7’

Toshio Hosokawa
“Tsirkuleeriv ookean” (“Circulating Ocean”)     ~20’

Maurice Ravel
“Paat ookeanil” (“Une barque sur l’ocean”) tsüklist “Peegeldused” (“Miroirs”)     ~8’

Claude Debussy
Kolm sümfoonilist eskiisi “Meri” (“La mer”)     ~22’


Eelkontserdil kell 18 räägib mereteemadel mereteadlane ja matemaatik, Eesti Teaduste Akadeemia president ja TalTechi küberneetika instituudi lainetuse dünaamika labori juhataja Tarmo Soomere.
Muusikalise numbrina kõlab ERSO klarnetirühma abikontsertmeistri José Carlos Domínguez Almela esituses Tõnu Kõrvitsa 2006. aastal valminud teos “Laulan üle merede”.


Kontsert “Meremuusika” on osa ulatuslikust Läänemere-äärsete riikide sümfooniaorkestreid ühendavast projektist “Sea of Music”, mille algatajateks olid Helsingi Linnaorkester ja Stockholmi Kuninglik Filharmooniaorkester, osalejate hulgas on lisaks ERSO-le ka Läti Rahvuslik Sümfooniaorkester, Hamburgi NDR Elbphilharmonie-orkester, Poolast Szczecini filharmoonikud ja Taanist Kopenhaageni filharmoonikud. Kõik need orkestrid tahavad kaasa rääkida aina enam muret tekitavatel keskkonnateemadel ning selle hooaja keskmesse on tõstetud Läänemeri.

Imelise mereteemalise kava on kokku pannud dirigent Jun Märkl, kes 2021. aastast on Malaisia filharmooniaorkestri muusikajuht, lisaks Taiwani rahvusliku sümfooniaorkestri kunstiline nõustaja ning Haagi Residentie-orkestri peakülalisdirigent. Märkl on olnud Lyoni Rahvusorkestri, Leipzigi MDR sümfooniaorkestri ja Baski Rahvusorkestri peadirigent ning juhatab orkestreid paljudel maailma muusikafestivalidel. Külalisdirigendina on ta juhatanud nii Londoni Kuninglikus Ooperiteatris, New Yorgi Metropolitan Operas kui paljudes teistes maailma mainekates teatrites. Enim tähelepanu on ta pälvinud just oma saksa ja prantsuse muusika interpretatsioonidega. Märkli enam kui 50 salvestatud heliplaadi seast tõi üheksast CDst koosnev komplekt Debussy orkestrimuusikaga talle 2012. aastal Prantsusmaa kultuuriministeeriumilt maineka Prantsuse kunstide ja kirjanduse ordeni.

Loe lähemalt:
www.junmarkl.com

Kontserdi korraldaja ERSO.