BLOXHAM JA DVOŘÁK

11.02.22 kell 19:00 - Estonia kontserdisaal
Edward Elgar, Felix Mendelssohn, Antonín Dvořák
HYEWON CHUNG klaver, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkester, Dirigent JONATHAN BLOXHAM

kava

Kontserdisarja “Harmoonia” esitleb Epiim

Edward Elgar
Avamäng “Lõunas” (“Alassio”)     ~22′

Felix Mendelssohn
Klaverikontsert nr 1 g-moll    ~20′

Antonín Dvořák
Sümfoonia nr 6     ~43′


ERSOst mitteolenevatel põhjustel on muutunud kontserdi dirigent. Leon Botsteini asemel tuleb orkestrit juhatama Jonathan Bloxham Ühendkuningriigist, kes debüteeris ERSO ees käesoleva hooaja alguses, pälvides sooja vastuvõtu nii publikult kui orkestrilt. Tšellistina muusikukarjääri alustanud Bloxham on juhatanud juba mainekaid Euroopa ja Aasia orkestreid, äsja jõudis kuulajate ette tema esimene CD. Augustis lõppes Bloxhami juhatatud Verdi “Luisa Milleri” etendustega pika ajalooga mainekas Glyndebourne’i festival, nädal enne Tallinna kontserti juhatab ta Newbury festivalil Londonis resideerivat Kuninglikku Filharmooniaorkestrit ning oktoobris on ees ootamas Donizetti “Don Pasquale” etendused koos Glyndebourne Touring Operaga.

Mendelssohni klaverikontserdi solist on Hyewon Chung, kes pälvis Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ühispreemia IV Tallinna rahvusvahelisel pianistide konkursil (2021) enim silma paistnud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia tudengile.

Kontserdi korraldajad ERSO ja EMTA.