ERSO solistid Kadriorus XV. Marianne Hofman – harf

13.02.22 kell 18:00 - Kadrioru kunstimuuseum
Georg Friedrich Händel, Louis Spohr, Sergiu Natra, Albert Zabel
MARIANNE HOFMAN harf (Holland)
Osta pilet:

kava

Georg Friedrich Händel
Harfikontsert B-duur, op. 4 nr 6, HWV 294

Louis Spohr
Fantaasia c-moll, op. 35

Sergiu Natra
“Palve”

Albert Zabel
“Fantaasia Charles Gounod’ ooperi “Faust” teemadel”, op. 12


Hollandi harfimängija Marianne Hofman alustas muusikaga tegelemist kuueaastaselt sünnilinna Arnhemi muusikakoolis ja asus seejärel õppima Arnhemi Filharmoonikute harfimängija Diana de Vriesi juures. 14-aastaselt võeti ta vastu Arnhemis asuva Artezi konservatooriumi noorte talentide klassi, kus teda juhendas Manja Smits, ning 2011. aastal astus ta Haagi kuningliku konservatooriumi noorte talentide kooli Ernestine Stoopi harfiklassi. Edasi jätkusid õpingud Genti kuninglikus konservatooriumis Arielle Valibouse’i juures, kus ta omandas bakalaureuse- ja magistrikraadi, lõpetades kooli kiitusega. Seejärel täiendas ta end Berliini Filharmoonikute harfimängija Marie-Pierre Langlamet’ tundides. 2011 omandas ta orkestrimuusiku magistrikraadi Marion Ravoti juures Berliini kunstiülikoolis.

Marianne Hofman on osalenud Isabelle Moretti, Isabelle Perrini, Anneleen Leneartsi, Anaïse Gaudemardi, Fabrice Pierre’i, Frédérique Crambelingi, Petra van der Heide, Lavinia Meijeri, Edward Witsenburgi, Natalia Šamejeva ja Patrizia Tassini meistrikursustel. Ta on Honda klassikalise muusika konkursi laureaat (Brüssel, 2018).

Hofman on mänginud paljudes orkestrites: Flandria noorteorkester, Genti konservatooriumi sümfooniaorkester, Flandria ooperi- ja balletiteatri orkester, Stavangeri sümfooniaorkester, Het Gelders Orkest, Göttingeni sümfooniaorkester, Trieri ja Kasseli orkestrid, Staatskapelle Weimar.

2022. aastast töötab Marianne Hofman Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris.


“Lossimuusika” on pühapäevaste kontsertide sari, mille eesmärk on pakkuda kõrgetasemelist
klassikalist muusikat ainulaadse akustikaga Kadrioru lossi barokses peasaalis.
“Lossimuusika” kontserdisarja kunstiline juht on Aare Tammesalu, kontsertide korraldaja Loovüksus MTÜ koostöös Eesti Kunstimuuseumiga.

Kontserdid “ERSO solistid Kadriorus” toimuvad koostöös Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga.