Romantika
Septembris naaseb ERSO ette dirigent Yan Pascal Tortelier, kelle prantsuse muusikast täidetud kava võeti 2025. aasta märtsis vastu suure menuga. Ka seekord on dirigendil kaasas 19. sajandi prantsuse heliloojate looming, alustades moodsa orkestratsioonikunsti isa Hector Berliozi avamänguga ooperile „Benvenuto Cellini“. Marcel Johannes Kitse soleerimisel kõlab haruldane pärl – Édouard Lalo tšellokontsert. Kava võtab kokku lühikeseks jäänud eluga helilooja Ernest Chaussoni üks tuntuimad teoseid, sümfoonia B-duur.
Oktoobris jõuab teist korda ERSO ette pianist Kirill Gerstein, kelle lakkamatu uudishimu, piirideta fantaasia ja sügav virtuoossus on teinud temast maailmalavade ühe nõutuma pianisti. 2023. andis ta koos Berliini Filharmoonikute ja dirigent Kirill Petrenkoga välja Sergei Rahmaninovi 150. sünnipäeva tähistava albumi. Rahmaninovi loomingut esitab Gerstein ka ERSOga, Olari Eltsi juhatusel tuleb ettekandele helilooja kolmas klaverikontsert. Rahmaninovi loomingust on kontserdil kavas veel kolmas ja viimane sümfoonia. Kontserdi avab Evelin Seppari uus teos sümfooniaorkestrile.
Novembris saabub ERSOle külla Leedu Riiklik Sümfooniaorkester koos oma asutaja ja peadirigendi Gintaras Rinkevičiusega. Estonia kontserdisaalis antakse kontsert, kus kavas on Gustav Mahleri esimene sümfoonia. Teose sünnilugu viib Kasselisse, kus Mahler komponeeris oma esimese vokaaltsükli „Rändselli laulud“. Tsükli atmosfäär kandub esimesse sümfooniasse ning teoste sisulist ja muusikalist seost on helilooja ise korduvalt esile toonud. Mahleri sümfoonia kõrval on kontserdi kavas Brahmsi esimene klaverikontsert, mis tuleb esitusele leedu pianisti Lukas Geniušase soleerimisel.
Kevadpüha eel naaseb ERSO ette oma karjääri löökpillimängijana alustanud dirigent Neeme Järvi. Temaga koos on laval ansambel Estonian Percussion Group, mis koosneb neljast löökpillimängijast: Karl Johann Lattikas, Lauri Metsvahi, Tiit Joamets ja Tanel-Eiko Novikov. Nende kirg ja meisterlikkus löökpillidel köidavad igas vanuses kuulajaid. 2025. aasta algul tegi ansambel teoks tõelise kontserdimaratoni, andes ühe ööpäeva jooksul kümme kontserti erinevais Eesti paigus. Sel kontserdil kõlavad ERSO ja ansambli esituses Antonín Dvořáki „Slaavi tantsud“ Peeter Vähi seades.