GILBERT VARGA JA “PILDID NÄITUSELT”

18.02.22 kell 19:00 - Estonia kontserdisaal
Maurice Ravel, Camille Saint-Saëns, Modest Mussorgski
DMITRI ŠIŠKIN klaver, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Dirigent GILBERT VARGA

kava

Kontserdisarja “Klaverikontsert” esitleb Liviko

Maurice Ravel
Süit “Minu hane-ema” (Ma mère l’Oye)    ~20’

Camille Saint-Saëns
Klaverikontsert nr 2 g-moll, op. 22     ~25’

Modest Mussorgski 
“Pildid näituselt” (Tableaux d’une exposition, orkestreerinud Maurice Ravel)     ~40’


Vabandame, kuid ERSOst mitteolenevatel põhjustel on muutunud kontserdi dirigent, Vassili Sinaiskit ootame ERSO ette juba lähitulevikus.

Suurima rõõmuga ootame esmakordselt ERSO ette mainekat maailmalavade dirigenti Gilbert Vargat, legendaarse ungari viiuldaja Tibor Varga poega. Gilbert Varga dirigeerimisstiili iseloomustavad erakordne kohalolu ning loomupärane andekus, tema esituste puhul on korduvalt välja toodud suurepärast faktuuritunnetust, avarat värvigammat ja peent dünaamikataju, dirigendipoodiumil on ta domineeriv ja usaldusväärne, elegantse ja erakordselt selge dirigeerimistehnikaga.

Gilbert Varga on töötanud paljude suurte orkestrite juures ja külalisdirigendina juhatanud mainekaid orkestreid üle maailma. 1997. aastal sai Gilbert Vargast kümneks hooajaks Baski rahvusorkestri muusikajuht, ühiselt käidi ka arvukatel turneedel, 2013–2018 tegutses ta Taiwanil Taipei sümfooniaorkestri peadirigendina, juhatades neid ka turneedel Euroopas, Ameerika Ühendriikides ja Jaapanis. Külalisdirigendina on Gilbert Varga juhatanud paljusid maailma tipporkestreid nagu Philadelphia Orchestra, Berliini Raadio sümfooniaorkester, Orchestre de Paris, Oslo filharmoonikud, Sydney sümfooniaorkester jt. Aastail 2019–2021 oli ta Ungaris Pécsi linnas Kodály keskuses resideeriva Pannoonia Filharmooniaorkestri peadirigent.

Dmitri Šiškin.

Camille Saint-Saënsi 2. klaverikontserdi toob kuulajate ette Genfi 73. rahvusvahelise klaverikonkursi võitja ja viimase Tšaikovski konkursi hõbemedalist Dmitri Šiškin. Tšeljabinskis sündinud ning Šveitsis elav pianist esineb koos Venemaa ja Euroopa tipporkestritega ning annab kontserte üle maailma.

Kontserdi korraldaja ERSO.