VARGA JA POWER

20.10.23 kell 18:00 - Estonia kontserdisaal (eelkontsert)
20.10.23 kell 19:00 - Estonia kontserdisaal
Joseph Haydn, Esa-Pekka Salonen, Béla Bartók, Arnold Schönberg
LAWRENCE POWER vioola, ERSO, dirigent GILBERT VARGA

kava

LAADI ALLA KAVALEHT

Kontserdisarja „Maestro“ toetab EPIIM

kell 18 – eelkontsert

Dirigent Gilbert Varga räägib Schönbergi teosest „Kirgastunud öö“. Kõlavad katkendid teosest keelpilliseksteti esituses. Esinevad Triin Ruubel, Kaido Välja, Liisa Randalu, Andres Kaljuste, Theodor Sink ja Andres Alexander Metspalu. Dirigent räägib inglise keeles.

kell 19 – sümfooniakontsert

Joseph Haydn
Sümfoonia nr 4 D-duur, Hob. I/4     ~15′

Esa-Pekka Salonen
„Pentatooniline etüüd“     ~7′

Béla Bartók
Vioolakontsert, Sz. 120     ~20′

Arnold Schönberg
„Kirgastunud öö“, op. 4     ~30′

Kuula kontserdi kava:

„Maestro“ sari saab avalöögi oktoobris dirigent Gilbert Varga juhatusel, kelle eelmine esinemine ERSOga 2022. aasta veebruaris sai suure menu osaliseks. Varga tugevusteks on peetud selget ja elegantset dirigeerimistehnikat ning sügavat dünaamika- ja faktuuritunnetust, tänu millele toob ta orkestrist välja ka kõige peenemad nüansid. Sedapuhku on publikul haruldane võimalus kuulda Varga juhatusel originaalis keelpillisekstetile komponeeritud Arnold Schönbergi „Kirgastunud ööd“.

Kontserdi solist on briti vioolamängija Lawrence Power, kelle esituses kõlab Béla Bartóki vioolakontsert. Power on rahvusvaheliselt kõrgelt hinnatud artist, kelle lavapartneriteks on aukartustäratav nimekiri orkestreid, dirigente ja kammermuusikuid. Teda on tunnustatud eelkõige rikkaliku tämbri ja tehnilise meisterlikkuse eest. Power on ka kirglik uue muusika tellija ja esitaja, muuseas on talle muusikat kirjutanud ka Erkki-Sven Tüür.

Kontserdi korraldaja ERSO