UKRAINA MEIE SÜDAMES

18.03.22 kell 19:00 - Estonia kontserdisaal
Mõkola Lõssenko, Wolfgang Amadeus Mozart, Ludwig van Beethoven
ALEKSEI BOTVINOV klaver, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Dirigent NATALIA PONOMARTŠUK

kava

Mõkola Lõssenko
Avamäng ooperile “Tarass Bulba”    ~5’

Wolfgang Amadeus Mozart
Klaverikontsert nr 21 C-duur, KV 467    ~30’

Ludwig van Beethoven
Sümfoonia nr 3 (“Eroica”) Es-duur, op. 55    ~47’


Eesti Riiklik Sümfooniaorkester on südames ja mõtetes Ukrainaga. 18. märtsiks välja kuulutatud kontserdi “Aleksejev ja Prokofjev” asemel korraldab ERSO kontserdi Ukraina ja ukrainlaste toetuseks.

Kontserdil soleerib ukraina nimekaim pianist Aleksei Botvinov, keda peetakse maailma parimaks Rahmaninovi muusika esitajaks ning kelle käes on Bachi “Goldbergi variatsioonide” esitamise mitteametlik rekord  ta on seda klaverirepertuaari üht nurgakivi mänginud enam kui 300 kontserdil. Alates 2015. aastast korraldab ta kunstilise juhina Ukrainas ja Ida-Euroopas väga mainekat klassikalise muusika festivali “Odessa Classics”. Just tema kutsel peaks ka ERSO käesoleva aasta juunis Odessa festivalil esinema.

ERSOt juhatama ootame Kiievis sündinud ukraina dirigenti Natalia Ponomartšuki, kes on alates 2018. aastast Kiievi Kammerorkestri peadirigent. Enne seda tegutses ta pikalt Kesk-Ukrainas asuva Dnipro Filharmoonia sümfooniaorkestri peadirigendina.

Natalia Ponomartšuk lahkus Ukrainast 1. märtsil ning jõudis Saksamaa kaudu Eestisse 14. märtsi hilisõhtul. Eesti publikule esineb ta esmakordselt. ERSO juhatuse liikmele Kristjan Hallikule on sõjakeerisest dirigendi Eestisse toomine olnud enneolematu kogemus: “Suhtlesime Natalia Ponomartšukiga aktiivselt terve selle teekonna vältel, kui ta Ukrainast põgenes. Toetuskontsert on ajalooline just selliste esinejate tõttu, kes äsja olukorra õudusega lähedalt kokku on puutunud.”


Ukraina elanike toetuseks

Ukrainas on puudus toidust, meditsiini- ja hügieenitarvetest; katkendlik on elanike varustamine vee, elektri ja küttega. Hävinud on kodud, inimesed on peavarjuta. Kogume annetusi Ukraina elanike toetuseks, mis jõuavad abivajajateni Ukraina Punase Risti vahendusel.
Eesti Punase Risti annetuslink
* Eesti Punase Risti kaudu saab annetada ERSO TVs shorturl.at/jwJK4

* Sularahas on võimalik annetada ERSO kontserdil kus on väljas Eesti Punase Risti annetuskast.

 

Kogu piletitulu annetatakse organisatsioonile Come Back Alive, mis rahastab Ukraina vabaduse eest võitlejatele kaitsevarustuse soetamist.


Kontserdi korraldaja ERSO.
Kontserdisarja “Klaverikontsert” esitleb Liviko.
Toetuskontsert toimub koostöös Kultuuripartnerluse Sihtasutusega ning selle toetajad on:

 

 

 

Kogu piletitulu annetatakse organisatsioonile Come Back Alive,
mis rahastab Ukraina vabaduse eest võitlejatele kaitsevarustuse soetamist.
Kolmapäevast pühapäevani (16.03.2022 – 20.03.2022)
on võimalik annetada ka telefoni teel:
900 7005 – 5€/kõne
900 7010 – 10€/kõne
900 7025 – 25€/kõne