SÜMFOONILINE LÕUNA IV. Talveromantika

13.01.22 kell 13:00 - Estonia kontserdisaal
Ester Mägi, Camille Saint-Saëns, Sergei Rahmaninov
INDREK LEIVATEGIJA tšello, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Dirigent ANDRES KALJUSTE

kava

Ester Mägi
Sümfoonia

Camille Saint-Saëns
Tšellokontsert nr 1 a-moll

Sergei Rahmaninov
Sümfoonia nr 1 d-moll (III ja IV osa)


Solistina on ERSO ees orkestri uus tšellorühma kontsertmeister Indrek Leivategija, kes on pikalt töötanud Saksamaal, algul Baieri Ringhäälingu sümfooniaorkestris, seejärel Bambergi Sümfoonikute tšellorühma teise kontsertmeistrina. Tema tihedasse hooaega mahuvad lisaks kontsertmeistritööle ERSOs ja Bambergi Sümfoonikutes soleerimine Pärnu Linnaorkestri hooaja avakontserdil ja Tartus Tubina festivalil Vanemuise Sümfooniaorkestri ees, samuti esinemised nii solistina kui kammerkoosseisudes Saksamaal. Solistidebüüdi ERSO ees teeb Indrek Leivategija Saint-Saënsi kirgliku ja virtuoosse esimese tšellokontserdiga, mis on romantismiajastu üks vaieldamatu pärl.

Dirigeerib Andres Kaljuste, kes kontserdi peateosena toob ettekandele Rahmaninovi esimese sümfoonia. Andres Kaljuste: “Rahmaninovi esimene sümfoonia on ehe näide sellest, kuidas aeg töötab teose kasuks. Seda kuulates on praegu raske aru saada, miks selle sünnilooga nii palju negatiivsust seostub. Teoses veetleb orientaalse müstilise muinasloo hõng, mis viib mõtted seitse aastat varem valminud Rimski-Korsakovi “Šeherezadele”. Praegu on aga Rahmaninovi esimene sümfoonia kontserdilavade lemmikuks ning meilgi on suur rõõm seda teile esitada!”
Avateosega meenutatakse 2021. aastal meie hulgast lahkunud helilooja Ester Mägi tema 100. sünniaastapäeval. Mägi kolmeosaline miniatuurne sümfoonia valmis aastal 1968 ning tuli esiettekandele ERSO ja orkestri toonase peadirigendi Roman Matsovi esituses.


Vaimu ergutav lõunapaus sümfoonilise muusikaga annab hea enesetunde ja tugeva annuse inspiratsiooni tööpäeva jätkamiseks.  Neljapäevased lõunakontserdid toovad kuulajate ette parima valiku reedeõhtusest kavast.
Kontserdi kestus ca 1 tund.
Kontserdi korraldaja ERSO.

Kontserdisarja “Sümfoonilised lõunad” esitleb BioBlock