KASVAN KOOS MUUSIKAGA. Läänemere robot

17.11.23 kell 10:00 - Estonia kontserdisaal
17.11.23 kell 12:00 - Estonia kontserdisaal
17.11.23 kell 18:00 - Estonia kontserdisaal
PEETER VELTMANN lugeja, KLAS BACKMAN video, ERSO, dirigent ALEKSANDR BRAŽNIK
Osta pilet:

kava

Koguperekontsert meie ühisest merest. Kontserdi sihtgrupp on lapsed vanuses 5–11, ent oodatud on igas vanuses huvilised. Kontsert on eesti keeles ja kestab ligikaudu üks tund.

Muusika-aastal (2015) sündinud lastele on sissepääs tasuta. (Palume kindlasti ka muusika-aasta laste tasuta piletid Piletikeskusest välja võtta või välja printida. Tasuta pileti saamiseks sisestage (soodus)kood „2015“ ja valige hinnatüüp „2015. a sündinud laps“. Tasuta pileti saajal palume kontserdile kaasa võtta sünniaastat tõendava dokumendi!)

Kontserdil kõlavad teosed:

Liina Sumera
„Here by our Land“

Helena Munktell
„Vanaaegne menuett“ „Sümfoonilisest süidist“

Carl Nielsen
Marss süidist „Aladdin“

Stanislaw Moniuszko
Avamäng „Bajka“ („Muinasjutt“)

Richard Wagner
Avamäng ooperile „Lendav hollandlane“

Andrejs Jurjāns
„Jandals“ süidist „Läti rahvatantsud“

Oskar Merikanto
„Suveõhtu valss“

Pjotr Tšaikovski
Süit balletist „Luikede järv“, I stseen

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis
Sümfooniline poeem „Meri“


Fotol ERSO muusika-aastal sündinud lapsed, autor Liisi Rusnak.

Novembris ootame Estonia kontserdisaali noori muusikasõpru. Kohtume sümfoonilise muusika saatel robot Balticuga, kes on Läänemere spetsialist ning teeb teavitustööd, et oskaksime oma hinnalist veekogu paremini hoida. Baltic kohtub lastega Rootsist, Soomest, Eestist, Lätist, Poolast, Saksamaalt ja Taanist, vastab nende küsimustele ning näitab filme, mis aitavad Läänemerd paremini tundma õppida. Saateks kõlab muusika Läänemerd ümbritsevate riikide heliloojatelt.

ERSO jätkab hooajal 2016/17 alustatud kontsertidega kõigile muusika-aastal (2015) sündinud lastele. Tegemist on tulevikku vaatava projektiga, mis aitab vanematel oma lapsi elava muusika juurde suunata. Igast muusika-aasta lapsest ei pea sirguma muusik, kuid arusaamine muusikast ja armastus selle vastu aitavad mudilastel kindlasti paremaks inimeseks kasvada. Võimalik, et aastate pärast jõuab nii mõnigi muusika-aastal sündinud laps ka ise orkestri ette musitseerima või saab temast praegustele orkestrantidele hea kolleeg.

Kontserdi korraldaja ERSO