ERSO solistid Kadriorus XX

05.11.23 at 18:00 - Kadriorg Art Museum
Georg Friedrich Händel, Louis Spohr, Claude Debussy, Paul Hindemith, Carl Philipp Emanuel Bach, Johannes Brahms
SARA D'AMICO harf, REET RUUBEL klaver
Buy ticket:

Programme

Georg Friedrich Händel
Harfikontsert B-duur (seade sooloharfile, Marcel Grandjany kadents)

Louis Spohr
Fantaasia op. 35

Paul Hindemith
Harfisonaat (1939)

Carl Philipp Emanuel Bach
Sonaat harfile G-duur

Johannes Brahms
Intermetso op. 117 nr 1

Claude Debussy
„Vaimulikud ja ilmalikud tantsud“


Sara D’Amico (s. 2001) alustas harfiõpinguid 7-aastaselt Lucia Antonacci juures Città Sant’Angelos. Kiiresti tulid esimesed tunnustused rahvusvahelistelt võistlustelt Suoni d’Arpa, Marcel Tournier, Concours National de la Harpe jt. 16-aastaselt astus ta Conservatorie National Supérieur de Musique et Danse de Lyon`i Prantsusmaal, õppides Fabrice Pierre’i, Sylvain Blassel`i ja Park Stickney juures, kus omandas bakalaureuse- ja magistrikraadi. Ülikooliõpingute ajal tekkis huvi orkestrimängu vastu. Ta valiti mitmel järjestikusel aastal Gustav Mahleri ja Euroopa Liidu noorteorkestri koosseisu, ringreisid viisid ta Euroopa olulisematesse kontserdisaalidesse. Praegu töötab Sara D`Amico Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris harfisolistina ja esineb regulaarselt mainekates kontserdisaalides: Teatro dell’Opera (Rooma), Teatro di San Carlo (Napoli), Opéra de Lyon jne. Ta mängib ka erinevates kammeransamblites ja annab soolokontserte. Sara D`Amico repertuaar on lai, sisaldades teoseid barokist kaasaegse muusikani

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester (ERSO) on elav ja mitmekülgne orkester, kes püüdleb alati tipptaseme poole. Eesti vanima ja mainekaima regulaarselt tegutseva sümfooniaorkestri kontserdid toimuvad Estonia kontserdisaalis ning osad sündmused on korraldatud koostöös sihtasutusega Eesti Kontsert. ERSO ajalugu ulatub aastasse 1926 ning sarnaselt paljude omataolistega maailmas on seotud rahvusliku ringhäälingu sünni ja arenguga. Alates 2020 on enam kui 100-liikmelise orkestri peadirigent ja kunstiline juht Olari Elts.

Lossimuusika on pühapäevaste kontsertide sari, mille eesmärk on pakkuda kõrgetasemelist klassikalist muusikat ainulaadse akustikaga Kadrioru lossi barokses peasaalis.

Kadrioru loss on kaunimaid ja tuntumaid ajaloolisi kontserdisaale Eestis. Viimaste aastakümnete jooksul on lossi peasaal pakkunud meeldejäävaid muusikaelamusi nii Tallinna elanikele kui arvukatele külalistele. Siinne muusika esitamise traditsioon on väga pikk, ulatudes 18. sajandisse, kui musitseerimine oli igapäevase õukonnaelu lahutamatu osa. Lossis on üles astunud nii säravaimad eesti interpreedid kui ka rahvusvaheliselt tunnustatud solistid ja ansamblid.

Lossimuusika kontserdisarja kunstiline juht on Aare Tammesalu
Korraldajad: Loovüksus MTÜ koostöös Eesti Kunstimuuseumiga
Kontsert toimub koostöös Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga