Sarja “1001 ööd” lõppkontsert “SUVEÖÖD”

23. aprill 2014.

Kui saabub kevad ja lõppevad külmad,
läheme sinuga, mu kaunitar, metsa piibelehti korjama…

Just sellise mõttega algab esimene laul Hector Berliozi romantilisest vokaaltsüklist “Suveööd“ (“Les nuits d’été”), mille aluseks on Prantsuse poeedi Théophile Gautier’ luuletused. Kontserdi avateoseks on meeleolukas ja meelas balletimuusika Charles Gounod’ ooperist “Faust” ning finaalina kõlab üks sümfoonilise muusika pärle – Saksa helilooja Richard Straussi sümfooniline poeem “Kangelase elu” (“Ein Heldenleben”).

Külaliskontsertmeistrina mängib sel nädalal ERSO koosseisus Peterburi Filharmoonia sümfooniaorkestri kontsertmeister Lev Klõtškov, kelle esituses kõlavad ka “Kangelase elu” võrratud viiulisoolod. Seekordse “Kangelase elu” ettekande pühandab ERSO orkestri endise kontsertmeistri, möödunud aastal meie hulgast lahkunud Ülo Kaadu (11.10.1957 – 3.08.2013) mälestuseks. Just tema meeldejäävas esituses kõlasid need soolod ERSO kontserdil 15. mail 1986 Jüri Alperteni dirigeerimisel.

Marianna Tarassova. Foto Harri Rospu.
Marianna Tarassova. Foto Harri Rospu.

Berliozi vokaaltsükli solistiks on metsosopran Marianna Tarassova, kes on aastaid kuulunud Peterburi Maria teatri juhtivate solistide hulka ning laulnud kaalukaid metsosopranirolle paljudel maailma mainekaimatel teatrilavadel, sh New Yorgi Metropolitan Operas, San Francisco ooperiteatris, Covent Gardeni Kuninglikus Ooperiteatris Londonis jm. Orkestrit juhatab Nikolai Aleksejev, kelle koostöö ERSOga on kestnud juba 30 aastat, neist üheksa on ta olnud orkestri peadirigent. Juba aastaid on Aleksejev ka Peterburi Filharmoonia sümfooniaorkestri dirigent.


Reedel, 25. aprillil kell 19 Estonia kontserdisaalis
Sarja 1001 ÖÖD lõppkontsert SUVEÖÖD

Charles Gounod. Balletimuusika “Walpurgi öö” (“La nuit de Walpurgis”) ooperist “Faust”
Hector Berlioz. Vokaaltsükkel “Suveööd” (“Les nuits d’été”)
Richard Strauss. “Kangelase elu” (“Ein Heldenleben”)

MARIANNA TARASSOVA (metsosopran)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent NIKOLAI ALEKSEJEV

Üksikpilet 20 € / sooduspilet (üli)õpilastele ja pensionäridele 15 €.
Piletid müügil Estonia kontserdisaali kassas ning Piletimaailmas ja Piletilevis