ERSO läheb Ameerika-turneele

24. oktoober 2013.

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester on turneel Ameerika Ühendriikides 28. oktoobrist kuni 18. novembrini, riigi ida- ja läänerannikul – kaheksas osariigis Californiast New Yorgi ja Floridani – antakse kokku 15 kontserti.

Turneel juhatavad orkestrit praegune peadirigent ja kunstiline juht Neeme Järvi, eelmine peadirigent Nikolai Aleksejev ning ühel kontserdil sellest hooajast Sarasota sümfooniaorkestri peadirigendina tööd alustanud Anu Tali. Solistidena esinevad 2011. aasta Tšaikovski-nimelise konkursi võitja tšellist Narek Hakhnazaryan ja mitmete rahvusvaheliste konkursside laureaat, viiendat hooaega Colorado sümfooniaorkestri tšellorühma kontsertmeistrina tegutsev Eesti tšellist Silver Ainomäe. Kontserdil New Yorgi Lincoln Center’ Avery Fisher Hallis, mis igapäevaselt on New Yorgi Filharmoonikute kodusaal, astub koos ERSO-ga lavale samal ajal Ameerikas turneel olev Eesti Filharmoonia Kammerkoor.

25. oktoobril toimub Tallinnas viimane turnee-eelne kontsert pealkirjaga „Tallinn -> New York“. Ajakirjanikud ja muusikasõbrad oli aga oodatud juba tänasesse avatud peaproovi. Kontserdisaali fuajees rääkisid ERSO eelolevast Ameerika-turneest orkestri dirktor Kadri Tali ning peadirigent ja kunstiline juht Neeme Järvi. Uudistamiseks olid välja pandud ERSO-t ja EFKd tutvustavad materjalid, turneekaardid, kontserdipaikade info ning rohket huvi tekitanud instrumentide transpordikastid. Proovis sai publik osa Arvo Pärdi teoste “In principio” ja “Da pacem Domine” lavaküpseks saamisest. Elevust ja pidulikkust lisas helilooja Arvo Pärdi kohalolek ja tööprotsessis osalemine.

Eesti Päevalehe kultuurirubriigist saate lugeda ERSO tuuri blogi. Samuti saab ERSO tegemisi jälgida blog.erso.ee

http://www.epl.ee/news/kultuur/erso-laheb-ameerika-turneele.d?id=66971206