ERSO kontserti “Suur suvine kohtumine. Sõbrad” juhatab Anu Tali.

12. juuni 2013.

4. juulil toimub Estonia kontserdisaalis juba traditsiooniks kujunenud ERSO suvine kontsert “Sõbrad”, mida seekord juhatab Anu Tali. Äsja avalikustati info, et 1. augustist alustab Anu Tali tööd USAs Sarasota sümfooniaorkestri peadirigendina, jätkates nii Eesti dirigentide edukäiku maailmas.

Kontserdil soleerivad imelapsena tuntuks saanud ning praeguseks üle maailma gastroleeriv, rahvusvahelises pressis “trompeti-Paganiniks” ja “trompeti-Carusoks” nimetatud Sergei Nakarjakov Iisraelist, Belgias resideeruv pianist Maria Mejerovitš ning nimekas Eesti pianist, mitmete rahvusvaheliste konkursside laureaat Marko Martin. Ettekandele tulevad klaveri- ja trompetirepertuaari tähtteosed: Eino Tambergi I trompetikontsert, Dmitri Šostakovitši I kontsert klaverile, trompetile ja orkestrile ning Sergei Rahmaninovi  “Rapsoodia Paganini teemale” klaverile ja orkestrile.

Anu Tali kommenteeris kontserdi solistide ja teoste valikut järgmiselt: “Ajendatuna sõpradega koos olemise ja koos tegemise ideest tekkis mõte kutsuda 4. juulil ERSOga lavale maailmakuulsad Eesti sõbrad. Nii Sergei Nakarjakov, Maria Mejerovitš kui Marko Martin mängivad just neid teoseid, mis neid Eestiga, meie kontserdisaaliga ja minuga ühendavad. See on mälestuste, imeilusa muusika ja mõnusa koosolemise õhtu!”

4. juulil kell 20.00 Estonia kontserdisaalis
Eino Tamberg. Trompetikontsert nr 1, op. 42 (1972)
Dmitri Šostakovitš. Kontsert klaverile, trompetile ja orkestrile c-moll, op 35 (1933)
Sergei Rahmaninov. “Rapsoodia Paganini teemale” klaverile ja orkestrile, op 43 (1934)
SERGEI NAKARJAKOV (trompet, Iisrael)
MARIA MEJEROVITŠ (klaver)
MARKO MARTIN (klaver)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent ANU TALI