Ye Pan

Kontsertmeister

YE PAN metsasarv
ERSOs alates 2012, metsasarverühma kontsertmeister alates 2012

Ye Pan on sündinud Hiinas Shan Xi provintsis asuvas Tai Yuani linnas. Metsasarveõpinguid alustas ta 10-aastasena oma kodulinnas ning kaks aastat hiljem astus Hiina keskkonservatooriumi muusikakooli, kus tema juhendajateks olid Chengxin Zhang ja seejärel Quan Wen. Juba kooliajal mängis ta mitmes Hiina noorteorkestris. 18-aastasena astus ta Sibelius Akadeemiasse, kus tema juhendajaks sai Kalervo Kulmala – Gustav Mahleri noorteorkestri puhkpilliõpetaja, kauaaegne Soome Raadio sümfooniaorkestri metsasarverühma kontsertmeister, Sibeliuse Akadeemia õppejõud ning alates 2010. aastast ERSO metsasarverühma kontsertmeister. Ye Pan on mänginud mitmetes Skandinaavia riikide orkestrites, sh Soome Rahvusooperi orkester, Pori Sinfonietta, Götheborgi kammerorkester ning käinud nendega kontserditurneedel nii Euroopas, Aasias kui Ameerika Ühendriikides. Sibeliuse Akadeemia lõpetas ta magistrikraadiga kõrgeimate võimalike tulemustega ning aastal 2015 võitis II koha Jin Bao metsasarvekonkursil Hiinas Tian Jinis.

Alates aastast 2012 töötab Pan Ye ERSO metsasarverühma kontsertmeistrina, kuni 2018. aasta lõpuni jagas ta rühma kontsertmeistri kohustusi Kalervo Kulmalaga.

Ta on teinud koostööd selliste nimekate dirigentidega nagu Jorma Panula, Neeme Järvi, Paavo Järvi, Jukka-Pekka Saraste, Esa-Pekka Salonen jpt.

Alates 2017. aastast töötab ta ka õppejõuna Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.