Vambola Krigul

VAMBOLA KRIGUL löökpillid
ERSOs alates 2000

Vambola Krigul on õppinud Nõmme muusikakoolis flöödi-, löökpilli- ning klarneti- ja saksofonierialal, õpetajateks vastavalt Kai Kiik, Madis Kaupmees ja Villu Musting ning lõpetanud löökpilli erialal Tallinna Muusikakeskkooli (1999) ja Eesti Muusikaakadeemia magistriõppe (2006) Rein Roosi juhendamisel. Ta on täiendanud end meistrikursustel Rootsis, Venemaal ja Tšehhis.

1997. aastal saavutas ta klarnetimängijana esikoha vabariiklikul noorte puhkpillimängijate konkursil. 2000. aasta “Klassika-Eurovisiooni” konkursil jõudis ta löökpillimängijana kohalikku finaalvooru, 2001. aastal võitis Yamaha löökpillimängijate konkursi.

2000. aastast töötab Vambola Krigul ERSOs. Ta on aktiivselt tegev ka solisti ja kammermuusikuna, ta on nüüdismuusikaansambli U: löökpillimängija ja on kuulunud ka NYYD Ensemble’i koosseisu. 2000. aastal asutas ta löökpilliansambli PaukenfEst, mille koosseisu kuuluvad ka Anto Õnnis, Madis Metsamart ja Lehari Kaustel. Ta on solisti ja erinevate ansamblite liikmena osalenud paljude Eesti heliloojate – Toivo Tulevi, Galina Grigorjeva, Märt-Matis Lille, Lepo Sumera, Ülo Kriguli, Kristjan Kõrveri, René Eespere ja Jaan Räätsa – teoste esmaettekannetel. Solistina on ta esinenud Eestis, Soomes, Rootsis ja Saksamaal. Lisaks on ta laulnud kammerkooris Voces Musicales, käesoleval ajal on ta tegev ansamblis Heinavanker.