Regina Udod

Kontsertmeister

REGINA UDOD kontrabass
ERSOs alates 2013, kontrabassirühma kontsertmeister alates 2023

Regina Udod alustas kontrabassiõpinguid Viimsi Muusikakoolis Marek Mere juures. Ta on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli Meeme Saarevälja juhendamisel ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri cum laude dotsent Kaupo Olti kontrabassiklassis (2018). Ta on täiendanud end Francisco Obieta juhendamisel Vorarlbergeri konservatooriumis Austrias ja professor Alberto Bocini juhendamisel Genfi Muusikakõrgkoolis (Haute École de Musique de Genève) Šveitsis. Lisaks on ta osalenud Franco Petracchi, Alberto Bocini, Hans Sturmi, Petru Iuga, Timothy Cobbi, Thomas Martini,  Iain Crawfordi jt meistrikursustel.


Regina Udod on pälvinud kahel korral II preemia Eesti Keelpillimängijate Konkursil (2020 ja 2015), lisaks omistati talle Thomastik-Infeldi eripreemia (2015) ja eripreemia Eduard Tubina Kontrabassikontserdi esitamise eest (2020) ning diplom ja eripreemia V Eesti noorte keelpillimängijate konkurss-festivalil (2010). Juunis 2017 autasustati kontrabassikvartetti – koosseisus Alessandra Avico (Itaalia), Carolina Lima de Almeida (Brasiilia), Regina Udod (Eesti) ja Marta Gil Sanchez (Hispaania) – Jean-François Caponnière nimelise preemiaga kui Genfi Muusikakõrgkooli aasta parimat ja säravaimat kammerkoosseisu.


Regina Udod on esinenud solistina Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkestri, Narva Linnaorkestri ja Haapsalu Festivaliorkestri ees.


Aastatel 2009-2010 ja 2011-2014 oli Regina Udod Rahvusooper Estonia orkestriartist, samuti on ta mänginud Orchestre de la Suisse Romande’s (Šveits), Kremerata Baltica kammerorkestris, United Strings of Europe’s, Helsingi Linnaorkestris, Eesti Festivaliorkestris, Põhjamaade Sümfooniaorkestris, Euroopa Liidu Noorteorkestris (EUYO), YXUS Ensemble’s jpt kollektiivides. Alates 2013. aastast on Regina Udod Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kontrabassirühma abikontsertmeister ning alates 2023. aastast kontsertmeister.