Peeter Sarapuu

Kontsertmeister

PEETER SARAPUU fagott
ERSOs aastail 1985–91 ja alates 1998,
fagotirühma kontsertmeister alates 2005

Tunnustatud solist, kammermuusik, orkestrant ja pedagoog Peeter Sarapuu on suurema osa oma interpreedikarjäärist olnud seotud ERSOga, kus ta töötas algul aastail 1985–91 ning seejärel pärast seitset hooaega Soome orkestrites (Lapi Kammerorkestris ja Vaasa Linnaorkestris) taas alates aastast 1998. aastast 2005 on ta ERSO fagotirühma kontsertmeister.

Peeter Sarapuu on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli ja Tallinna Riikliku Konservatooriumi Andres Lepnurme fagotiklassis. Ta on pälvinud auhinnalisi kohti konkurssidel, sh II preemia Eesti interpreetide konkursil (1986) ja vabariikidevahelisel puhkpillimängijate konkursil Chișinăus (1987). Suurema osa oma interpreedikarjäärist on olnud seotud ERSOga, vahepeal seitse hooaega fagotirühma kontsertmeistrina Soome orkestrites (Lapi Kammerorkestris ja Vaasa Linnaorkestris).

Solistina orkestri ees debüteeris Peeter Sarapuu 1986. aastal Mozarti Fagotikontserdis koos ERSO ja dirigent Peeter Liljega. Ta on korduvalt mänginud fagotipartiid Eino Tambergi “Concerto grossos” (1998 Arvo Volmeri ja 2010 Olari Eltsi juhatusel koos ERSOga), samuti Hindemithi Kontserdis trompetile, fagotile ja keelpillidele (2008 Nikolai Aleksejevi juhatusel koos ERSOga), lisaks on ta soleerinud Lapi Kammerorkestri ja Vaasa Linnaorkestri ees. Ta on mänginud NYYD Ensemble’i, Drottningholmi Barokkorkestri, Helsingi Barokkorkestri, Opus X Ensemble’i, Corelli Consorti, Reval Ensemble’i, The Theatre of Voices, Kesselberg Ensemble’i jt kollektiivide koosseisus, samuti paljudel Eesti ja rahvusvahelistel muusikafestivalidel. Ta on salvestanud muusikat ERRi arhiivi ning soleerinud mitmetel heliplaatidel. Peeter Sarapuu repertuaaris on eelistatult varajane muusika originaalinstrumentidel ja nüüdismuusika, aukohal on ka prantsuse muusika.

Paralleelselt interpreeditegevusega on Peeter Sarapuu juhendanud noori interpreete nii mitmetes Soome muusikaõppeasutustes, Tallinna Muusikakeskkoolis, EMTAs kui meistrikursustel. Praegu on ta EMTAs puhkpilliõppe juht.

Peeter Sarapuu kuulub Soome ja rahvusvahelisse oboe- ja fagotiühingusse ning Eesti Interpreetide Liitu.