Mairit Mitt-Bronikowska

MAIRIT MITT-BRONIKOWSKA vioola
ERSOs alates 2013

Mairit Mitt-Bronikowska on lõpetanud viiuli erialal Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli (2005) Kristel Eeroja-Põldoja juhendamisel ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (2009) professor Tõnu Reimanni juhendamisel. Vahetult pärast bakalaureusekraadi omandamist tekkis tal soov saada vioolamängijaks ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistriõppe lõpetaski ta cum laude dotsent Viljar Kuuse käe all (2012). Ta on täiendanud end vioolamängijate Mihhail Zemtsovi, Andrei Dogadini, Maksim Rõsanovi, Christian Euleri, Petras Radzevičiuse, Máté Szűcsi, Ūla Ulijona Žebriūnaitė ja Ryszard Duźi juhendamisel.

Aastast 2013 töötab Mairit Mitt-Bronikowska Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris. Lisaks tegeleb ta aktiivselt kammermuusikuna.

Ta on töötanud ka Rahvusooper Estonia sümfooniaorkestris ning teinud kaasa selliste orkestrite koosseisus nagu Üle-eestiline Noorte Sümfooniaorkester, Pärnu Linnaorkester, Eesti Sinfonietta, Prantsuse-Saksa noorteorkester (peadirigent Nicolaus Richter), Feldkirchi Festivali noorteorkester, Animato Stiftung Orchestra (peadirigent Howard Griffiths), Järvi Akadeemia Sinfonietta, Baltic Sea Philharmonic (peadirigent Kristjan Järvi), Eesti Festivaliorkester, Symphony of the Americas (Florida, USA), Põhjamaade Sümfooniaorkester jt.