Maarja Nuut

Kontsertmeister

ERSO timpani- ja löökpillirühma kontsertmeister alates 2022.

Maarja Nuut alustas muusikaõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis klaveri erialal (õp. Maigi Pakri), kuid lõpetas löökpillide erialal (õp. Kristjan Mäeots). Bakalaureusekraadi omandas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Rein Roosi juhendamisel, millele järgnesid magistriõpingud Stockholmi Kuninglikus Muusikaakadeemias. Magistrikraadi lõpetas ta Bergeni Ülikooli Griegi Akadeemias (õppejõududeks Håkon Kartveit, Peter Kates ja Manuel Hofstätter).

Peale õpingute on Maarja end täiendanud Rootsi Kuningliku Ooperiorkestri timpanimängija Mikael Nilssoni juures ning osalenud Nick Woudi (Royal Concertgebouw Orchestra) timpani meistriklassides.

Aastatel 2013 – 2014 ja 2018 – 2019 töötas ta Rahvusooper Estonia orkestri löökpillirühmas. Samuti on ta üles astunud Tallinna Kammerorkestri ja Eesti Festivaliorkestri koosseisus.

ERSO-ga on Maarja varasemalt koostööd teinud löökpilli rühmamängijana.

Lisaks on ta mänginud mitmete Skandinaavia orkestrite koosseisus, sh Bergeni Filharmoonia Orkester, Trondheimi Sümfooniaorkester, Kristiansandi Sümfooniaorkester, Stockholmi Kuninglik Filharmooniaorkester ja Islandi Sümfooniaorkester.