Liina Žigurs

Abikontsertmeister

LIINA ŽIGURS vioola
ERSOs alates 1998, vioolarühma abikontsertmeister alates 2013 (kt alates 2004)

Vioolamängija Liina Žigurs alustas muusikaõpinguid 4-aastaselt. Ta on lõpetanud 1995. aastal Tallinna Muusikakeskkooli, kus õppis viiulit Ivi Tiviku juures ning vioolat Maris Ufferti klassis. Vioolaõpingud jätkusid Eesti Muusikaakadeemias, mille ta lõpetas bakalaureusekraadiga Maris Ufferti juures (1998) ning magistrikraadiga professor Aleksandr Bobrovski juhendamisel 2003. aastal. Ta on täiendanud end Mihhail Zemtsovi eratundides ning osalenud Fjodor Družinini, Wolfgang Klossi ja Máté Szücsi meistrikursustel.

Alates 1998. aastast töötab Liina Žigurs Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris vioolamängijana ning alates 2004. aastast vioolarühma abikontsertmeistrina. Lisaks on ta osalenud nii vioola rühmamängijana kui ka rühma kontsertmeistrina Pärnu Linnaorkestri, Tallinna Kammerorkestri, Põhjamaade Sümfooniaorkestri, Rahvusooper Estonia sümfooniaoorkestri, XXI Sajandi Orkestri, Hortus Musicuse Akadeemilise Orkestri, Narva Linnaorkestri, Eesti Festivaliorkestri, Klaaspärlimäng Sinfonietta ning Haagi Residentie Orkestri ja Rahvusvahelise Stuttgarti Bachi Akadeemia noorteorkestri koosseisudes.

Liina Žigurs on aktiivselt tegev ka kammermuusikuna, esinedes erinevates kammerkoosseisudes, sh selliste muusikutega nagu pianistid Nata-Ly Sakkos, Irina Zahharenkova, Kadri-Ann Sumera ja Kristiina Rokaševitš, klarnetistid Marten Altrov, Vello Sakkos ja Toomas Vavilov, viiuldaja Triin Ruubel-Lilleberg, vioolamängija ja viiuldaja Andres Kaljuste, tšellistid Andreas Lend, Indrek Leivategija ja Theodor Sink, kontrabassimängijad Mati Lukk ja Regina Udod, harfimängija Ivàn Pragado Poveda, flötist Maria Luisk jpt.

Aastail 1998–2002 töötas Liina Žigurs õpetajana Tallinna Muusikakeskkoolis. Ta on Pärnu Muusikafestivali tiimi liige ning Järvi Akadeemia keelpillikursuste koordinaator.

Aastast 2019 köidab pillimängu kõrval Liina Žigursi tähelepanu ka maalimine. Tema tööd on on olnud väljas Rakvere Muusikakoolis, Kultuurikeskus Kaja, ERSO vioolamängijate kontserdil Estonia kontserdisaalis ja Harju Maakonnaraamatukogus Keilas.