Lauri Metsvahi

LAURI METSVAHI löökpillid
ERSOs alates 2019

Lauri Metsvahi alustas muusikaõpinguid 1996. aastal Tallinna Muusikakeskkoolis ja lõpetas selle löökpillide erialal cum laude, õpetajaks Kristjan Mäeots. Seejärel jätkas ta õpinguid paralleelselt Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias klassikaliste löökpillide erialal Rein Roosi ja Odd Kyrre Alsviku juhendamisel ning Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis rütmimuusika suunal Andrus Lillepea õpilasena.

Aastail 2011–2018 õppis ta Stockholmi Kuninglikus Muusikakõrgkoolis, kus omandas klassikaliste löökpillide orkestrisuunal magistrikraadi, õppejõududeks Joakim Anterot, Mika Takehara ja Niklas Brommare, ning seejärel kammermuusika suunal ka solistidiplomi Daniel Bergi, Håkon Kartveiti juhendamisel.

Aastail 2016–19 töötas Lauri Metsvahi löökpillimängijana Stockholmi Puhkpillisümfoonikutes, kus 2017. aastal sai temast pillirühma kontsertmeister. Ta osaleb tihti Stockholmi Kuningliku Filharmooniaorkestri, Rootsi Raadioorkestri, Västerås Sinfonietta, Gävle Sümfooniaorkestri ja teiste Rootsi orkestrite töös. 2016. aastal liitus Metsvahi Läänemere Noortefilharmooniaga, aastail 2012–14 osales ta esimese eestlasest löökpillimängijana Euroopa Liidu Noorteorkestri turneedel. Alates 2019. aasta suvest töötab Lauri Metsvahi ERSOs.

Lauri Metsvahi on vabakutselisena töötanud ka Tallinna Kammerorkestris, Rahvusooper Estonia orkestris, Põhjamaade Sümfooniaorkestris, ansamblites YXUS ja PaukenfEst ning mitmetes teistes muusikakollektiivides.