Kristel Kiik

KRISTEL KIIK viiul
ERSOs alates 2010

Kristel Kiik alustas viiuliõpinguid Põlva Muusikakoolis Tiina-Mai Arundi ja Signe Pruusi juhendamisel. 2002. aastal lõpetas ta Tallinna Muusikakeskkooli, kus tema õpetajateks olid Mirjam Kerem ning Kaido Välja. 2012. aastal lõpetas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri professor Mare Teearu juhendamisel.

Kristel Kiik on osalenud mitmetel keelpillimängijate konkurssidel ning meistrikursustel (Mari Tampere- Bezrodny, Aleksander Fisher, Seppo Tukiainen jt). Ta on kammermuusikuna mänginud erinevate kvartettide koosseisus, sealhulgas keelpillikvartetid Artest ning Prezioso. Prezioso kooseisus on ta osa võtnud Holland Music Sessioni suvekursustest ning kontsertturneest Hollandis ning Saksamaal.

Kristel Kiik on soleerinud Tallinna Kammerorkestri ning Tartu Vanemuise orkestri ees. Ta on osalenud Tallinna Kammerorkestri, Põhjamaade Sümfooniaorkestri ja Eesti Festivaliorkestri projektides. Kristel Kiik on töötanud ka Nõmme Muusikakoolis viiuliõpetajana. ERSOs mängib ta alates 2010. aastast.