José Carlos Domínguez Almela

Abikontsertmeister

JOSÉ CARLOS DOMÍNGUEZ ALMELA klarnet
ERSOs alates 2020

José Carlos Domínguez Almela õppis oma kodulinnas Cádizis Real Conservatorio Profesional de Música ‘Manuel de Falla’s ning jätkas õpinguid Sevillas Conservatorio Superior de Música ‘Manuel Castillo’s, kus õppis Camilo Irizo juures. Seejärel kolis ta Helsingisse, kus õppis Sibeliuse Akadeemias klarnetieriala magistrantuuris Olli Leppäniemi ja Harri Mäki juures. Soomes viibimise ajal esines José Soome Raadio Sümfooniaorkestri, Lahti Sümfooniaorkestri, Soome Kammerorkestri, Helsingi Filharmooniaorkestri, Helsingi Kammerorkestri ning Helsingi Sinfonietta, Tapiola Sinfonietta ja Dala Sinfonietta (Rootsi) koossseisus. Ta on töötanud Oulu Sümfooniaorkestri klarnetirühma abikontsertmeistrina ja Soome Rahvusooperi orkestris bassklarnetistina.

Hispaanias on José esinenud orkestritega nagu Granada Linnaorkester ja Sevilla Kuninglik Sümfooniaorkester. Samuti on ta mänginud Andaluusia, Córdoba ja Cádizi noorteorkestrite koosseisus.

Praegu töötab José Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris abikontsertmeistrina Es-klarnetiga. Lisaks on ta teinud koostööd Grafeneggi Akadeemia orkestriga Austrias ja BBC Sümfooniaorkestriga Suurbritannias.

José on osalenud Jacques Lanceloti klarnetikonkursil (2023), Cruselli klarnetikonkursil (2021), teisel Viini rahvusvahelisel muusikakonkursil (2020), Carl Nielseni rahvusvahelisel konkursil (2019), Leoš Janáčeki rahvusvahelisel konkursil (2019), Mercadante klarnetikonkursil (2018) ja Chieri muusikakonkursil (2015).

Lisaks peamistele õpingutele on José täiendanud end paljudel meistrikursustel, kus tema mentoriteks on olnud Luis Estellés, Carlos Gil, Francisco José Cantó, David Calvo, Javier Trigos, Antonio Salguero, Charles Neidich, Asko Heiskanen, Björn Nyman, Yehuda Gilad, Andreas Sundén ja Christoffer Sundqvist.