Johannes Kiik

JOHANNES KIIK tromboon, basstromboon
ERSOs alates 2012

Johannes Kiik on õppinud trombooni Nõmme Muusikakoolis Aigar Kostabi, Tallinna Muusikakeskkoolis Udo Meieri, Tallinna Georg Otsa nimelises Muusikakoolis Tõnu Soosõrve ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias professor Heiki Kalause ja Andres Kontuse juhendamisel. Lisaks on ta ennast täiendanud professor Viktor Sumerkini, professor Rolf Sandmarki ja professor Niels-Ole Bo Johanseni meistriklassides, samuti bigbändi kursustel Imatra Big Band Festivalil ja Lieksa Brass Week’il.

Johannes Kiik on võitnud I koha Eesti noorte puhkpillimängijate konkursil (2002) ja III koha Eesti interpreetide konkursil (2008).

Aastatel 2011–2012 töötas ta Rahvusooperis Estonia basstrombooni regulaatorina, eelnevalt Eesti Kaitseväe Orkestris ja Eesti Politseiorkestris. Erinevate projektid raames on ta esinenud Eesti Festivaliorkestri, Põhjamaade Sümfooniaorkestri, Estonian Dream Big Band’i, Tallinna Kammerorkestri ja 21. Sajandi Orkestri koosseisus.

Johannes Kiik osaleb ka mitmete tuntud jazz-, funk- ja pop-kollektiivide töös, nagu Trump Conception, Pae Kollektiiv ja Ewert And The Two Dragons.

Lisaks interpreeditegevusele tegutseb ta trombooniõpetajana Saue Muusikakoolis ja Gustav Adolfi Muusikakoolis.