Indrek Vau

Kontsertmeister

INDREK VAU trompet
ERSOs aastail 1990–1996 ja alates 2000,
trompetirühma kontsertmeister 1993–1996 ja alates 2000

Indrek Vau alustas muusikaõpinguid Tallinna Lastemuusikakoolis Peep Zingi juhendamisel, jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis ning omandas 2001. aastal magistrikraadi Sibeliuse Akadeemias, kus tema juhendajaks oli professor Jouko Harjanne. Ta on täiendanud end Stephen Burnsi ja Eric Aubier’ meistrikursustel. 1986. aastal pälvis Indrek Vau diplomi vabariiklikul puhk- ja löökpillimängijate konkursil, 1990. aastal jõudis finaali noorte interpreetide konkursil “Con brio” ning 1994. aastal jagas II-III kohta Kölnis toimunud rahvusvahelisel trompetistide konkursil. Ta on pälvinud Eesti Kultuurkapitali aasta interpreedi tiitli (2008). Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia kui silmapaistev solist ning väsimatu eesti muusika salvestaja (2017) ning Eesti Interpreetide Liidu aasta interpreedi tiitli (2021).

Indrek Vau on ligi 20 aastat olnud ERSO trompetirühma kontsertmeister, tegutsedes samal ajal aktiivselt ka solisti, kammermuusiku ja pedagoogina. Ta on teinud kaasa ka mitmete välisorkestrite koosseisus: soolotrompetistina Sibeliuse Akadeemia sümfooniaorkestris ja Tapiola Sinfoniettas, orkestrandina Soome Raadio sümfooniaorkestris ja rühma kontsertmeistrina Turu Linnaorkestris. Alates 2011. aastast on ta Helsingi Barokkorkestri liige.

Tema repertuaari kuulub hulgaliselt klassikute ning ka XX sajandi heliloojate, nagu Eino Tambergi, Arvo Pärdi, Jaan Räätsa, André Jolivet’, Henri Tomasi jpt trompetikontserte. Ta on soleerinud selliste orkestrite ees nagu ERSO, Tallinna Kammerorkester, Läti Rahvuslik Sümfooniaorkester, Novaja Opera orkester (Moskva), Hortus Musicuse Akadeemiline Orkester, Tallinna Barokkorkester jpt, dirigentidest on ta teinud koostööd Paavo Berglundi, Neeme Järvi, Arvo Volmeri, Nikolai Aleksejevi, Eri Klasi, Olari Eltsi, Paul Mägi, Andres Mustoneni ja Risto Joostiga.

Kammermuusikuna on ta olnud mitmete teoste tellija ja esmaesitaja, ansamblipartneriteks pianistid Mati Mikalai, Marko Martin, Ralf Taal ja Peep Lassmann, organist Ines Maidre ning löökpillimängija Madis Metsamart. Indrek Vau esitab enamuse oma soolorepertuaarist firma Bach-Spada trompetitel ja vanamuusikat Francis Tomesi meistripillil.

Indrek Vau soleerimisel on Eesti Rahvusringhäälingu arhiivi talletatud suurem osa Eesti heliloojate trompetimuusikast. Ilmunud on ka kaks CDd: koos pianist Mati Mikalaiga “Eesti trompetimuusika” ning koos ERSO ja dirigent Paul Mägiga plaat Eino Tambergi trompetikontsertidega.

Alates 2000. aastast on Indrek Vau Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõud (aastast 2011 dotsent).