Danae Taamal

DANAE TAAMAL viiul
ERSOs alates 2015

Danae Taamal alustas viiuliõpinguid 1993. aastal Nõmme Muusikakoolis Peep Tõldsepa klassis ja jätkas aastatel 1997–2005 Tallinna Muusikakeskkoolis Niina Murdvee juhendamisel. Ta on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuseõppe (2010, cum laude) professor Mari Tampere viiuliklassis ja Londoni Guildhall School of Music and Drama magistriõppe (2013, MA in Music Performance) professor Krzysztof Smietana juhendamisel ning täiendanud end professor Alexander Fischeri, Marianne Boettcheri, Juri Volgini, Larissa Kondratjeva, Michael Gaisleri, Viktor Kravtšenko ja Ulrike Danhofferi meistriklassides.

Danae Taamal on osalenud edukalt mitmetel konkurssidel: esikoht IV Eesti noorte keelpillimängijate konkursil (2001), diplom II ESTA noorte keelpillimängijate konkursil (2005), II koht ja eripreemia Paganini kapriisi esituse eest Pärnu viiuldajate konkursil (2008), žürii eripreemia IV rahvusvahelisel Heino Elleri nimelisel viiuldajate konkursil (2009), Yamaha konkursi stipendium (2010).

Danae Taamal on osalenud mitmete orkestrite töös Eestis ja välismaal, sh Pärnu Festivaliorkester, Põhjamaade Sümfooniaorkester, Euroopa Liidu Noorteorkester, Orchestra Musica Romantica, Orion Symphony Orchestra, ALEPH Chamber Orchestra, GSMD Symphony Orchestra, Klaaspärlimäng Sinfonietta, Nargenfestivali orkester, Pärnu Linnaorkester, Üle-eestiline Noorte Sümfooniaorkester, EMTA sümfooniaorkester (viimases ka kontsertmeistrina). Aastatel 2012–2013 osales ta Guildhalli-kooli ja London Symphony Orchestra koostööprojektides Valeri Gergijevi ning LSO liikmete juhendamisel.

Ta on esinenud solistina Tallinna Muusikakeskkooli sümfooniaorkestri ja EMTA sümfooniaorkestri ees ning andnud mitmeid soolo- ja kammermuusikakontserte Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Inglismaal, Saksamaal, Šveitsis, Brasiilias ja Singapuris.