Andres Kontus

Kontsertmeister

ANDRES KONTUS tromboon
ERSOs alates 2005, tromboonirühma kontsertmeister alates 2005

Andres Kontus on lõpetanud Nõmme Lastemuusikakooli klaveri (õpetaja Tiiu Aroella, 1995) ja trombooni erialal (õpetaja Aigar Kostabi, 1999). Aastail 1999–2001 õppis ta Eesti Muusikaakadeemias Heiki Kalause juhendamisel ning lõpetas seejärel Taanis Jüüti Kuningliku Muusikaakadeemia (2006) Niels-Ole Bo Johanseni ja Rolf Sandmarki juhendamisel.

Ta on võitnud auhinnalisi kohti arvukatel konkurssidel, millest olulisemad on esikohad Andrejs Jurjānsi nimelisel rahvusvahelisel vaskpillikonkursil (Riia, 2006), Eesti puhk- ja löökpillimängijate konkursil (Tallinn, 2006) ning Eesti interpreetide konkursil puhkpillidele (Tartu, 2008), 2006. aasta konkursil “Con brio” võitis ta ERSO preemia.

Lisaks ERSO tööle on ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõud.

Andres Kontus on osalenud Soome Raadio, Århusi, Ålborgi ja Malmö sümfooniaorkestri, Randersi kammerorkestri ja Århusi Sinfonietta töös. Ta on andnud soolokontserte ning esinenud solistina ERSO, Tallinna Kammerorkestri, Taani sõjaväeorkestri Slesvigske Musikkorpsi ja Vanemuise sümfooniaorkestriga ning tegutseb klahvpillimängijana rokk-ansamblis Contus Firmus.

ERSO ees on Andres Kontus esinenud kolmel korral: märtsis 2008 kõlas tema ja Indrek Vau soleerimisel Bent Lorentzeni topeltkontsert trompetile ja tromboonile (dirigent Paul Mägi), aprillis 2008 Launy Gröndahli tromboonikontsert (dirigent Toomas Vavilov), märtsis 2013 Christopher Rouse’i tromboonikontsert (dirigent Daniel Raiskin).