TEISITI. Eesti Muusika Päevad

22.04.22 kell 18:00 - Estonia kontserdisaal
22.04.22 kell 19:00 - Estonia kontserdisaal
Jüri Reinvere, Helena Tulve, Tõnis Kaumann, Jonas Tarm, Rasmus Puur
HANS CHRISTIAN AAVIK viiul, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Dirigent KASPAR MÄND

kava

Kontserdisarja “Maa laul” IV kontsert

Jüri Reinvere
“Maria Anna, ärkvel, kõrvaltoas” (“Maria Anna wach im Nebenzimmer”)    ~15′

Helena Tulve
“Mäena vaikin ma paljust”    ~15′

Tõnis Kaumann
“Inglite linn” (esiettekanne)     ~13′

Jonas Tarm
“Laulu eel” (esiettekanne)    ~12′

Rasmus Puur
Viiulikontsert    ~35′


Eelkontserdil kell 18 kõlab Arvo Pärdi “Estländler”, esitab Hans Christian Aavik (viiul). Õhtuse kontserdi solisti Hans Christian Aaviku ning heliloojate Joonas Tarmi ja Tõnis Kaumanniga vestleb dirigent Kaspar Mänd.

Sarja “Maa laul” lõppkontsert toimub koostöös Eesti Muusika Päevadega ning kannab pealkirja “Teisiti”, sest alati on võimalik mõelda teisiti, tegutseda teisiti – on meie enda teha, mida see teisiti sisaldab.

Eesti heliloojate loomingut dirigeerib Pärnu Linnaorkestri peadirigent Kaspar Mänd, kes on aastaid tegutsenud Rahvusooper Estonia dirigendina ning kutsunud ellu sellised Eesti muusikaelus tooni andvad kollektiivid nagu Uue Tänava Orkester ja segakoor HUIK! Ta on korduvalt teinud koostööd ERSOga, olnud kammerkoori Voces Musicales peadirigent ning astunud kolmel korral (2014, 2017 ja 2019) ka laulupeo dirigendipulti. Oma suhte kohta dirigeerimisega järgmist: “Tegelikult peitub võlu ikkagi muusikas. Mulle ei meeldi niivõrd dirigeerimine, kuivõrd muusika ise.” (Pärnu Postimees, 8.01.2019)

Kontserdi solist on silmapaistev noor viiuldaja Hans Christian Aavik, kes 10. aprillil 2022 võitis 1. preemia mainekal Carl Nielseni konkursil Taanis. Aavik õpib aastast 2017 Saksamaal Frankfurdis (Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Franfurt am Main) professor Erik Schumanni viiuliklassis ning kammermuusikat professor Angelika Merkle juures. Aastast 2021 täiendab ta end Austrias Viinis (Musik und Kunst Privatuniversität der Stadt Wien) Julian Rachlini ning Evgeny Sinaiski juures. Hans Christian Aavik mängib Eesti pillifondi ning perekond Sapožnini loal Giovanni Paolo Maggini viiulil (valmistatud umbes 1610 Brescias, Itaalias) ning Victor Fétique poognal (valmistatud umbes 1930 Prantsusmaal).

Loe lähemalt:
www.eestimuusikapaevad.ee

Kontserdi korraldaja ERSO koostöös Eesti Heliloojate Liiduga.