ODESSA CLASSICS TALLINN 2023. Eelkontsert

09.03.23 kell 19:00 - Mustpeade maja
Edvard Grieg, Claude Debussy, Johannes Brahms, Alfred Schnittke, Frédéric Chopin, Sergei Rahmaninov, Alemdar Karamanov
HANS CHRISTIAN AAVIK viiul, KAROLINA AAVIK klaver, ALEXEY BOTVINOV klaver
Osta pilet:

kava

LAADI ALLA KAVALEHT

Kontserti esitleb

Alfred Schnittke
„Süit vanas stiilis“

Johannes Brahms
Skertso c-moll viiulile ja klaverile „F-A-E“ sonaadist

Edvard Grieg
Viiulisonaat nr 3 c-moll op. 45, II ja III osa

Claude Debussy
„Kuuvalgus“

Frédéric Chopin
Nokturn op. 48 nr 1 c-moll

Sergei Rahmaninov
Süit nr 1 op. 5, III ja IV osa (seade Alexey Botvinov)


25. mail saab avalöögi teine „Odessa Classics Tallinn“ festival. Enne veel on aga huvilistel võimalus osa saada festivali eelkontserdist, mille käigus tänatakse möödunud aasta festivali toetajaid ja tutvustakse käesoleva aasta kava. Lavale astuvad viiuldaja Hans Christian Aavik ning pianistid Karolina Aavik ja Alexey Botvinov.

2015. aasta juunis toimus Ukrainas Odessas esimest korda klassikalise muusika festival „Odessa Classics“. Selle asutaja pianist Alexey Botvinov seadis omale eesmärgiks luua festival, mis aitaks Ukrainal Euroopale läheneda ning seisaks vastu Venemaa algatatud sõjalisele agressioonile. „Odessa Classics“ on olnud oma esimestest elupäevadest alates Eestiga seotud, seda nii meie muusikute, festivali külaliste kui ka toetajate kaudu.

Selleks, et „Odessa Classics“ festivali traditsioon Ukraina vastu peetava sõja tingimustes ei katkeks, saab „Odessa Classics“ ka tänavu ajutise kodu Eestis ning kannab pealkirja „Odessa Classics Tallinn“. Ootame teid sellest osa saama, et raskel ajal üheskoos festivali toetada.