KEELATUD ARMASTUS

30.09.22 kell 19:00 - Estonia kontserdisaal
César Franck, Pjotr Tšaikovski, Mieczysław Karłowicz, Maurice Ravel
DANIEL LOZAKOVICH viiul, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Sümfooniaorkester, Dirigent OLARI ELTS

kava

LAADI ALLA KAVALEHT

César Franck
„Psyche ja Eros“

Pjotr Tšaikovski
Viiulikontsert

Mieczysław Karłowicz
„Stanisław ja Anna Oświecimowie“

Maurice Ravel
Süit balletist „Daphnis ja Chloe“

Kontserdil „Keelatud armastus“ tuleb ettekandele valik armastuslugudest inspireeritud helitöid, mida juhatab ERSO peadirigent Olari Elts. Silmapaistva rootsi viiuldaja Daniel Lozakovichi esituses kõlab üks viiulirepertuaari tippteoseid, Pjotr Tšaikovski viiulikontsert. Vaatamata oma noorele eale on Lozakovichit nimetatud „tõsiseks artistiks“, kelle mäng on võrreldav oma ala suurmeistritega (Hamburger Abendblatt). Juba selle aasta novembris suunduvad ERSO ja Lozakovich ka ühisele kontserdireisile Pariisi ja Münchenisse.

Samal õhtul tuleb ettekandele veel kaks sümfoonilist poeemi. César Francki paganlikul legendil põhinevasse sümfoonilisse poeemi „Psyche ja Eros“ on värvikalt komponeeritud kirglik armulugu maise ja taevase jõu vahel. Mieczysław Karłowiczi neljas sümfooniline poeem „Stanisław ja Anna Oświecimowie“ on inspireeritud kunstnik Stanisław Bergmanni maalist, mis tugineb legendile venna ja õe vahelisest õnnetust armastusest. Maurice Raveli sulest kõlab armastatud teine süit koreograafilisest sümfooniast „Daphnis ja Chloe“. Kontserdil astub koos ERSOga lavale Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkester.

Kontserdi korraldajad ERSO ja EMTA