PALJU ÕNNE! Indrek Vau pälvis aasta interpreedi tiitli

11. detsember 2021.

Eesti Interpreetide Liidu algatatud aasta interpreedi preemia tänavune laureaat on särav trompetist Indrek Vau. Laupäeval, 11. detsembril kuulutas Eesti Interpreetide Liit Eesti Muusika Nädala lõppkontserdil välja aasta interpreedi preemia, mille pälvis trompetist Indrek Vau. 

Interpreetide Liit tunnustas Vaud rikkaliku ja mitmekesise kontserdihooaja, silmapaistva ning kunstiliselt kõrgetasemelise soorituse eest möödunud aastal nii solisti kui ka kammermuusikuna. Vau astus üles ka festivali Eino Tambergi autorikontserdil.  

„Indrek Vau on erakordselt mitmekülgne muusik, keda hinnatakse kõrgelt solistina, ERSO soolotrompetistina, kammermuusikuna ning pedagoogina,”  sõnas interpreetide liidu juhatuse esimees Henry-David Varema.

„2021. aastal esitas Indrek nõudlikke kammermuusika kavu kontserdipaikades üle Eesti ning paistis silma rahvusvahelises koostöös Lahti Sümfooniaorkestriga ning Helsingi uue muusika ansambliga defunenensemble. Käesoleva aasta üheks muusikaliseks kõrghetkeks oli kindlasti soleerimine helilooja Tõnu Kõrvitsa esimese trompetikontserdi esiettekandel,”  lisas Varema.

Vau on silmapaistev solist, kes on esitanud kõiki Eesti trompetiteoseid ning väsimatu eesti muusika salvestaja, mille eest pärjati ta ka Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemiaga 2017. aastal. Ta on ka aktiivne uue trompetimuusika tellija, kellele on kirjutanud heliteoseid Veljo Tormis, Ülo Krigul jt. Alates 2000. aastast on Vau ERSO trompetirühma kontsertmeister. Orkestris mängimist alustas ta, olles vaid esimese kursuse üliõpilane. Lisaks on ta tegev pedagoogina Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. 

Aasta interpreedi tiitli on varasemalt pälvinud tšellistid Theodor Sink (2020) ja Marcel Johannes Kits (2019).