ERSO tähistab Eesti Vabariigi aastapäeva alternatiivse peoga

22. veebruar 2017.

Päev pärast vabariigi aastapäeva korraldavad ERSO ja peosari TIKS elektroonilist ning orkestrimuusikat ühendava suursündmuse “Alternative Energy”, mille kava ja kontseptsiooni on koostanud dirigent Olari Elts. Üritus algab 25. veebruaril kell 19 Estonia kontserdisaalis ja jätkub hommikutundideni Teatris N099, kus DJde ja live-muusikutena astuvad üles orkestri kontsertmeister Triin Ruubel, direktor Kristjan Hallik  ja mitmed teised orkestrandid.

DJ Peeter Ehala alustab publiku üleskütmist kontserdisaali fuajees juba enne kontserti, esmakordselt ühineb ERSOga elektronmuusik Sander Mölder, live-videolahendustega täiendab ettekandeid Alyona Movko. Avateosena tuleb ettekandele noore Eesti helilooja Marianna Liiki uudisteos “Motion in Oscillating Fields”. Kontserdi nimiteoseks on Ameerika helilooja Mason Batesi alternatiivenergia kasutamise vajalikkusest ja kliimamuutustest kõnelev “Alternative Energy”, mille tarbeks on lavale koondatud hulk helitehnikat ning autolammutusest toodud erinevaid autoosi alates päevinäinud esitiivast kuni summutini. Publik saab kuulata ka Ameerika ühe parima orkestritundja John Adamsi teost “City Noir”, mis on kirjutatud urbanistliku filmimuusikana olematule filmile.

Kristjan Halliku sõnul on ERSO kui tulevikku vaatava orkestri rõhuasetused sel nädalal interdistsiplinaarsel koostööl ja alternatiivenergial. “Soovime publikule pakkuda tavapärasest erinevat kogemust,” lisab ta.

Kontserdile järgneval jätkupeol Teatris N099 tiksutavad publikut DJ Peeter Ehala, DJ Sander Mölder, DJ Johanna Mängel (Klassikaraadio), DJ-duo Triin Ruubel ja Kristjan Hallik (ERSO) ning live-muusikud Triin Krigul & Vambola Krigul ja ERSO NO’orte puhkpillimängijate kvintett.

Kontsert “Alternative Energy” kuulub ERSO “Tulevikumuusika” kontserdisarja, mida toetab Nelja Energia AS. Kontserdiga juhitakse tähelepanu taastuvenergia kasutamise olulisusele.

Üritused Facebookis – https://www.facebook.com/events/104405850057458/, https://www.facebook.com/events/1862654433969770/.