ERSO on sel nädalal filmimuusikalainel!

13. märts 2014.

Reedel, 14. märtsil kõlavad Estonia kontserdisaalis Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ja dirigent Mikk Murdvee esituses tuntud meloodiad filmidest “Tähesõjad”, “Harry Potter” ja “Schindleri nimekiri”. Need kõik pärinevad maailma filmimuusika megastaarilt John Williamsilt, keda on pärjatud arvukate Oscarite, Kuldgloobuste, Grammyde ja Briti Filmiakadeemia auhindadega. Suur osa Williamsi filmimuusikast ringlebki erinevate seadetena ka kontserdilavadel, väga sageli helilooja enda juhatusel.

Lasse Joamets.
Lasse Joamets.

Dirigent Mikk Murdvee on lisaks erinevatele Eesti kollektiividele juhatanud mitmeid Soome orkestreid, ta töötab praegu Helsingi Ülikooli sümfooniaorkestri peadirigendina ning debüteerib vähem kui kuu aja pärast Helsingi Linnaorkestri ees.

Filmi “Schindleri nimekiri” imekaunid viiulisoolod on pühendatud legendaarsele viiuldajale Itzhak Perlmanile, Estonia kontserdisaalis kõlavad need Oulu Sinfonia kontsertmeistri Lasse Joametsa esituses, kes sel nädalal on ERSO esiviiuliks.

 

Kontserdid “Star Wars” toimuvad reedel, 14. märtsil kell 13 ja kell 19. Kontserdid on ilma vaheajata, pikkuseks 1 tund. Õhtusele kontserdile on saadaval vaid üksikud piletid, paremaid kohti on veel lõunasele, kell 13 algavale kontserdile.

Heida pilk proovisaali:

Filmimuusika austajatele teadmiseks, et midagi põnevat on teie jaoks kavas ka järgmisel nädalal, kui ERSO endise peadirigendi Nikolai Aleksejevi juhatusel tuleb ettekandele Dmitri Šostakovitši süit muusikast komöödiafilmile “Korzinkina seiklused” ning kontserdi teises pooles sama helilooja IV sümfoonia.