Terje Terasmaa
TERJE TERASMAA löökpillid
ERSOs alates 1986
Terje Terasmaa on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli (1982) ja Tallinna Riikliku Konservatooriumi (praegune Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, 1987) oma isa Kalju Terasmaa juhendamisel. Ta on pälvinud diplomi vabariiklikul puhk- ja löökpillimängijate konkursil (1986) ja eripreemia festivalil “Tudengi-jazz” (1987).
Lisaks tööle ERSOs on Terje Terasmaa tegutsenud vabakutselise muusikuna Hollandis ja Eestis, teinud kaasa NYYD Ensemble’i, Tallinna Kammerorkestri ja Põhjamaade Sümfooniaorkestri koosseisus. Kammermuusiku ja solistina on ta esinenud mitmetel festivalidel, sh Eesti Muusika Päevad, “NYYD”, “PaukenfEst”, Kuressaare Kammermuusika Päevad, Hiiumaa Kammermuusika Päevad, “Viiulimängud” (Haapsalu).
Ta esineb peamiselt trios koos viiuldaja Arvo Leiburi ja kitarrist Heiki Mätlikuga, kontserte on antud lisaks Eestile ka teistes Euroopa riikides. Mitmed heliloojad on sellele triole pühendanud teoseid: René Eespere “Skulptuuri hommik”, Raimo Kangro “Kevadnägemused”, Toivo Tulevi “Amid”, Tõnu Naissoo “Door of the Dream Can Be Open”, Galina Grigorjeva “Kusagil heliseb”, Peeter Vähi “Aleatory Heavy”, Juuso Voltti “Jänkha-dänkha”, Robert Jürjendal “Bells from the Past”. Ühiselt on plaadistatud kolm CDd: “Viva España” (1998), “Tango King Astor Piazzolla” (2000 – pälvis Eesti aasta parima klassika-CD auhinna), “Drama” (2001, Eesti heliloojate muusika) ja DVD “Grand Cafe Concert” (2005). Terje Terasmaa on välja andnud vibrafonimuusikaga soolo-CD “Hõbehelid” (2009).
Aastail 1984–90 mängis Terje Terasmaa ansamblis In Spe ja osales Alo Mattiiseni Kirjutusmasinakontserdi, risotooriumite “Roheline muna”, “Näärmed” ja “5 isamaalise laulu” esiettekannetel Tartu Levimuusika Päevadel.